Orhan Gencebay'dan 12 Yıl Aradan Sonra Yeni Albüm!

Orhan Gencebay'dan 12 Yıl Aradan Sonra Yeni Albüm!

2023-06-10 16:37:54

Orhan Gencebay'ın 12 yıl aradan sonra 5 yeni bestesinin yer aldığı "Maske" isimli albümü Kervan Plakçılık etiketiyle bugün yayınlanacak.

tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluşacak albümün ilk klibi, "Canım Türkiye'm" adlı esere çekildi. Orhan Gencebay, yeni albümüyle ilgili yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

"Merhaba sevgili gönül dostlarım. 12 yıllık uzun bir aradan sonra 5 yeni bestemden oluşan yeni albümüm 'Maske' ve Cumhuriyetimizin 100. yılına armağan ettiğim 'Canım Türkiye'm' adlı marş formundaki eserim, klibiyle 19 Nisan çarşamba günü tüm dijital platformlarda sizlerle buluştu. Berhudar olun."

Vatan sevgisini anlatan eserde, sanatçıya mehteran ekibi ile senfoni orkestrası eşlik etti. Usta sanatçı, Cumhuriyetin 100. yılına armağan ettiği eserin sözü, müziği ve düzenlemesine de imza attı. Gencebay'a ellerinde Türk bayrağı taşıyan çocukların da eşlik ettiği klip, albümle aynı anda Kervan Plakçılık YouTube kanalında gösterime girecek. Orhan Gencebay ile oğlu Altan Gencebay'ın prodüktörlüğünü üstlendiği albümde ayrıca "Maske", "Dedikodu", "Gönül Utansın" ve "İsyankar Değiliz" adlı eserler de yer alıyor.

Diğer Müzik Haberler